Czy herbata przebarwia zęby bardziej niż kawa?

Kawa od wielu wielu lat jest owiana złą sławą jeśli chodzi o jej negatywny wpływ na zęby. Prawda jest taka, że zwykła mała czarna – bez dodatków w postaci słodzików, mleka czy śmietanki NIE SZKODZI, A POPRAWIA stan uzębienia jamy ustnej. Wysoka zawartość kofeiny w kawie niszczy bakterie powodujące płytkę nazębną, która przyczynia się do powstawania ubytków. Oczywiście wszystko w rozsądnych ilościach.  czytaj więcej „Czy herbata przebarwia zęby bardziej niż kawa?”

Pamiątka na całe życie

Czy jesteście przygotowani na ważny moment w waszym życiu? Ślub, chrzciny, komunia – tam zawsze pojawiają się sesje fotograficzne, a więc pamiątka na całe życie!
Przed tak ważnymi momentami warto pomyśleć już na samym początku przygotowań o pięknym i zdrowym, a przede wszystkim PEŁNYM uśmiechu oraz wizycie u dentysty! czytaj więcej „Pamiątka na całe życie”

Lakowanie

Lakowanie to uszczelnianie naturalnych bruzd na powierzchni żującej zębów trzonowych i przedtrzonowych. Zabieg ten dotyczy zarówno zębów mlecznych jak i stałych. Lakowanie  bruzd powoduje ich spłycenie, odizolowanie od działania niekorzystnych czynników, a zawarty w laku fluor wzmacnia ząb. Zabieg jest krótki i całkowicie bezbolesny. Na jednej wizycie można zalakować kilka zębów.

czytaj więcej „Lakowanie”

Sedacja wziewna

Sedacja wziewna – zwana potocznie uspokojeniem i wyciszeniem pacjenta, polega na zniesieniu uczucia stresu i niepokoju, które to emocje niestety bardzo często towarzyszą nam podczas wizyty w gabinetach stomatologicznych. Ciągle prześladuje nas wizja wizyty z przeszłości, którą możnaby umieścić między scenami dreszczowca. czytaj więcej „Sedacja wziewna”