holistyczne-podejscie-do-stomatologii
W odpowiedzi na zainteresowanie naszych pacjentów niestandardowym leczeniem, stomatologią biologiczną, wprowadzamy do naszej oferty specjalną gamę usług. Ich wyjątkowość polega na tym, że dentyści wykonujący wspomniane zabiegi, mają głębokie przekonanie, że podczas leczenia zębów, należy brać pod uwagę cały organizm – dietę, styl życia, zdrowie psychiczne i emocjonalne. Dążą do korzystania z technologii, która minimalizuje narażenie na szkodliwe substancje chemiczne, zarówno pacjentów, pracowników gabinetu, lekarzy, jak również środowiska.

holistyczna1. Usuwanie w koferdamie wypełnień z amalgamatu
Aby zminimalizować ryzyko przedostania się rtęci do organizmu usuwanie amalgamatu powinno odbywać się z przestrzeganiem specjalnych zasad i użyciem odpowiedniego sprzętu.

  • Z zastosowaniem koferdamu, który jest rodzajem specjalnej gumy rozciągniętej wokół leczonego zęba. Użycie koferdamu pozwala pracować z zębem, który tego wymaga bez konieczności narażania całej jamy ustnej na kontakt z amalgamatem. Jest fizyczną barierą, która uniemożliwia wdychanie oparów rtęci przez usta.
  • Elastyczny przewód ssący ”ssak” umieszczony w bezpośrednim kontakcie, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się oparów rtęci oraz wdychaniu ich przez pacjenta.
  • Zastosowanie dużej ilości wody, która rozpylana na końcówkę wiertła ma znaczący wpływ na zmniejszenie poziomu oparów rtęci.
  • Separator amalgamatu, który wspomaga dbanie o czyste środowisko, 99.99% odpadów jest całkowicie usuwanych i nie ma możliwości zanieczyszczenia środowiska.

 

2. Wypełnienia bez fluoru.
3. Badanie uczuleń na materiały stomatologiczne.

Dzięki współpracy z gabinetem Bioalergo bezinwazyjnie i bezboleśnie możemy sprawdzić ewentualną reakcje alergiczną na wszystkie materiały stomatologiczne.

 

4. Rękawiczki bez lateksu.

W związku z alergizującym wpływem lateksu na organizm stosujemy wyposażenie, które jest go pozbawione.
5. Biorezonans relaksacyjny.

 

6. Dieta stomatologiczna
Wszystko co zjadamy ma wpływ na nasze zdrowie, w trakcie wizyty przeprowadzimy konsultację dietetyczną i udzielimy wskazówek dotyczących właściwego odżywiania.

 

7. Higienizacja jamy ustnej
Usunięcie ognisk infekcji i siedlisk bakterii z jamy ustnej pacjenta.

 

8. Ocena i przegląd języka.

 

Dołącz do grona pacjentów, którzy cenią sobie profilaktykę i zdrowy styl życia.