W gabinetach Dentus usługi z zakresu higienizacji wykonywane są przez nasze dyplomowane higienistki stomatologiczne, które wykonują swoją pracę z ogromną dokładnością i zaangażowaniem.

Higienizacja jest podstawowym zabiegiem, poprzedzającym leczenie jamy ustnej.

Zabiegi profilaktyczne w gabinetach stomatologicznych DENTUS:

  • Skaling (usuwanie kamienia nazębnego)

Skaling jest to zabieg polegający na usunięcie twardych złogów kamienia nazębnego z powierzchni zębów. Jest wykonywany przy użyciu kiret ręcznych oraz skalera ultradźwiękowego, którego końcówkę przykłada się do miejsc, w których występuje problem. Wytwarzane przez instrument stomatologiczny ultradźwięki kruszą kamień i umożliwiają oderwanie go od zębów. Po zakończeniu zabiegu może pojawić się nadwrażliwość zębów trwająca około 3-4 dni.

  • Piaskowanie (usuwanie osadu)

Piaskowanie jest zabiegiem stosowany w celu usunięcia osadu i przebarwień powstałych podczas spożywania kawy, herbaty czy palenia tytoniu. Działaniem piaskarki jest tłoczenie pod wysokim ciśnieniem zawiesiny, zawierającej drobinki substancji czyszczącej. Dodane do cieczy granulki nazywamy piaskiem stomatologicznym. Stąd też bierze nazwę cały zabieg.

  • Fluoryzacja

Fluoryzacja ma na celu ochronę zębów przed próchnicą. Procedura polega na wykonywania okładów przy użyciu lakieru lub pianki fluorowej.  Zabieg powinien być wykonywany od 2 do 4 razy w roku (w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta), a także po skalingu.

  • Lakowanie

Lakowanie polega na pokryciu uszczelniaczem w zdrowych zębach stałych i mlecznych bruzd, szczelin i zagłębień chroniąc je w ten sposób przed pojawieniem się ubytków próchnicowych.

Cennik zabiegów higienizacyjnych

Instruktaż higieny 50 zł
Skaling + polishing (standardowy) 250 zł
Skaling + skaling poddziąsłowy + polishing 300 zł
Piaskowanie 250 zł
Skaling + piaskowanie + polishing 350 zł
skaling + skaling poddziąsłowy + piaskowanie + polishing 450 zł
skaling + piaskowanie + polishing + fluoryzacja 380 zł
skaling + skaling poddziąsłowy + piaskowanie + polishing + fluoryzacja 480 zł
Fluoryzacja / Lakierowanie 150 zł

Zdjęcia przed i po