Metoda 1:

Alterantywa implantów:
Mosty kompozytowe SMK

Jednym z rozwiązań, które pozwala na uzupełnienie brakującego uzębienia jest System Mostów Kompozytowych (metoda SMK) opracowany przez dr n. med. Cezarego Turostowskiego we współpracy z Katedrą Ortodoncji Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.

Metoda ta polega na wymodelowaniu w jamie ustnej sztucznego zęba z kompozytu. Jest on mocowany na specjalnie stworzonym włóknie szklanym co zapewnia mu trwałość.

System Mostów Kompozytowych może być z powodzeniem wykorzystany z powodu braku miejsca na implant.
Jedną z największych zalet „SMK” jest brak konieczności szlifowania sąsiednich zębów, co nadaje takim zabiegom charakter odwracalny.
Ponadto czasu zabiegu ograniczony jest do jednej dwugodzinnej wizyty.


Metoda 2:

Jeden i wiele zębów – Implanty

Implanty umożliwiają trwałe odtworzenie brakującego zęba, dzięki czemu szybko odzyskają Państwo swój naturalny uśmiech. Implanty wykonywane są zarówno w celu uzupełnienia pojedynczego braku zęba, kilku zębów, a nawet przy całkowitym bezzębiu.

Czytaj więcej nt. Implantów zębowych naszej stronie implantologicznej  Implanty Szczecin

Dentus Praktyka Implantologiczna z Certyfikatem Implantologii Polskego Stowarzyszenia Implantologicznego nr 37/2007

 


Metoda 3:

Wiele zębów – Korony i mosty

Most zalecany jest w przypadkach, gdy brakuje jednego lub większej liczby zębów. Mosty i korony mocowane są do naturalnych zębów bądź też implantów. Podobnie jak w przypadku koron, istnieje możliwość wyboru materiału z jakiego chcemy wykonać most lub koronę, o szczegółowe informacje najlepiej prosimy pytać lekarza prowadzącego.