dentus-kids-dentysta-dla-dzieci

Nowy Program profilaktyki dla dzieci 1-13 lat – Program „Paszport do Uśmiechu”:

  • Systematyczna i profesjonalna opieka stomatologiczna dla dzieci realizowana przy udziale NFZ (w gabinecie na ul. Felczaka)
  • Bezpłatne badanie na obecność pasożytów w organizmie
  • 20% zniżka na badanie alergiczne
  • 40% zniżki na zdjęcie panoramiczne zębów

Cele programu

  • Utrwalenie prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych
  • Aby dzieci czuły się odpowiedzialne za własne zdrowie
  • Aby wizyta u stomatologa była przyjemnością

Jedyny taki program  w woj. zachodniopomorskim!
Paszport do Uśmiechu realizowany jest w gabinecie przy ul. Felczaka 18a/5 tel. 91 422 46 94. Pozostałe badania realizowane są w gabinecie przy ul. Mickiewicza 116/1 tel. 91 487 33 94
Gabinety stomatologiczne Dentus w trosce o zdrowy uśmiech swoich najmłodszych pacjentów oferują bezpłatne przeglądy stanu uzębienia i bezstresowe leczenie. Prosimy o zabieranie ze sobą ważnej legitymacji ubezpieczeniowej oraz numeru PESEL dziecka.

Rodzicu pamiętaj!

W Polsce występuje niepokojące zjawisko wysokiej zapadalności na próchnicę i ciężkiego jej przebiegu u dzieci przedszkolnych – nie pozwól aby Twoje dziecko spotkał podobny los! Dziecko powinno odbyć pierwszą wizytę u stomatologa po pojawieniu się pierwszych ząbków. W trakcie wizyty lekarz nie tylko sprawdzi stan jamy ustnej, ale udzieli także wskazówek dotyczących higieny i diety malucha. Podczas pierwszej wizyty kilkulatka lekarz stomatolog w miłej i przyjaznej atmosferze wyjaśni dziecku, jak należy dbać o ząbki, by zawsze były mocne i zdrowe, zaprezentuje sprzęt którego używa do leczenia i odpowie na wszelkie pytania malucha. Wczesny i niepołączony z bólem kontakt dziecka ze stomatologiem oraz profesjonalna profilaktyka fluorowa wpłyną na lepszy stan zębów dziecka w przyszłości i zapobiegnie powstaniu u niego lęku przed wizytą w gabinecie dentystycznym.   Ponieważ w pierwszych latach życia dziecka kształtują się jego nawyki higieniczne i wyrabia umiejętność szczotkowania zębów ważne jest abyście Wy Rodzice nauczyli dziecko właściwego mycia zębów, a im szybciej zacznie naukę tym chętniej będzie to robiło w przyszłości, zgodnie z przysłowiem „czym skorupka za młodu nasiąknie…”.

zobacz-zdjecia