Sedacja wziewna

Sedacja wziewna – zwana potocznie uspokojeniem i wyciszeniem pacjenta, polega na zniesieniu uczucia stresu i niepokoju, które to emocje niestety bardzo często towarzyszą nam podczas wizyty w gabinetach stomatologicznych. Ciągle prześladuje nas wizja wizyty z przeszłości, którą możnaby umieścić między scenami dreszczowca. czytaj więcej „Sedacja wziewna”

Fluoryzacja

W naszym gabinecie zabieg ten wykonuje lekarz stomatolog bądź wykwalifikowana higienistka stomatologiczna .Fluoryzacja ma na celu ochronę zębów przed próchnicą. Fluor w mniejszych ilościach występuje w pastach niciach  i płukankach do zębów. Bogatym źródłem fluoru są: orzechy, owoce morza i ryby, nabiał, rośliny strączkowe czy herbata. Fluoryzacja jest zabiegiem bezbolesnym. Polega ona na smarowaniu zębów fluorem w dużym stężeniu. W ślinie następuje wzrost fluoru, wtedy wbudowuje on się do szkliwa, wzmacniając je i sprawiając, że zęby są bardziej odporne na działanie kwasów, które wpływają na powstawanie próchnicy zębów.

czytaj więcej „Fluoryzacja”

Bonding – uśmiech Hollywood?

Bonding to metoda estetycznej korekcji niedoskonałości zębów za pomocą kompozytu. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest zarówno wyleczenie drobnych ubytków i odbudowa utraconych tkanek, jak i zamaskowanie przebarwień, usunięcie diastemy, wyrównanie przednich zębów lub poprawa ich kształtu. Wszystko jest  wykonywane wyłącznie przy użyciu kompozytu . W prosty sposób można nadać zniekształconym bądź złamanym koronom estetyczny wygląd. czytaj więcej „Bonding – uśmiech Hollywood?”

ICON

Icon oferuje nowe podejście do przeciwdziałania próchnicy początkowej bez utraty zdrowych twardych tkanek zęba – podczas jednej wizyty bez borowania i bez znieczulenia. Inteligentne zasady: »infiltrant« bardzo płyna żywica, przenika do próchnicy szkliwa dzięki siłom kapilarnym i blokuje drogi dyfuzji do próchnicy kwasom kariogennym, zamykając początkową próchnicę w trudno dostępnych obszarach proksymalnych i powierzchniach gładkich zębów. Bez borowania. Icon wypełnia lukę pomiędzy profilaktyką a uzupełnieniami kompozytowymi. czytaj więcej „ICON”

Wymiana Szczoteczki

Zmień szczoteczkę do zębów co 3 miesiące lub po przebytej po chorobie, aby chronić dziąsła i uniknąć bakterii. Dlaczego należy o tym pamiętać? Nowa szczoteczka do zębów nie uszkadza dziąseł oraz  nie jest siedliskiem  dla bakterii. Ponadto z łatwością dociera do przestrzeni międzyzębowych. Wszystko to dla lepszej higieny jamy ustnej. czytaj więcej „Wymiana Szczoteczki”

Poradnik dla pacjenta

Próchnica zębów polega na demineralizacji twardych tkanek zębów w wyniku kontaktu z kwasami wytwarzanymi przez bakterie obecne w jamie ustnej. Ubytki próchnicowe są wynikiem długotrwałej utraty minerałów, takich jak wapń i fosforany, ze szkliwa i zębiny. Biała plamka na zębie, często blisko dziąsła, może być wczesnym objawem demineralizacji. Na tym etapie lekarz może zalecić stosowanie preparatów z fl uorem, aby odwrócić proces demineralizacji. Brak działań profilaktycznych doprowadzi do postępowania procesu demineralizacji i powstania ubytku próchnicowego, dla naprawienia którego konieczne będzie wykonanie wypełnienia przez dentystę. czytaj więcej „Poradnik dla pacjenta”