Pamiątka na całe życie

Czy jesteście przygotowani na ważny moment w waszym życiu? Ślub, chrzciny, komunia – tam zawsze pojawiają się sesje fotograficzne, a więc pamiątka na całe życie!
Przed tak ważnymi momentami warto pomyśleć już na samym początku przygotowań o pięknym i zdrowym, a przede wszystkim PEŁNYM uśmiechu oraz wizycie u dentysty! czytaj więcej „Pamiątka na całe życie”

Lakowanie

Lakowanie to uszczelnianie naturalnych bruzd na powierzchni żującej zębów trzonowych i przedtrzonowych. Zabieg ten dotyczy zarówno zębów mlecznych jak i stałych. Lakowanie  bruzd powoduje ich spłycenie, odizolowanie od działania niekorzystnych czynników, a zawarty w laku fluor wzmacnia ząb. Zabieg jest krótki i całkowicie bezbolesny. Na jednej wizycie można zalakować kilka zębów.

czytaj więcej „Lakowanie”

Sedacja wziewna

Sedacja wziewna – zwana potocznie uspokojeniem i wyciszeniem pacjenta, polega na zniesieniu uczucia stresu i niepokoju, które to emocje niestety bardzo często towarzyszą nam podczas wizyty w gabinetach stomatologicznych. Ciągle prześladuje nas wizja wizyty z przeszłości, którą możnaby umieścić między scenami dreszczowca. czytaj więcej „Sedacja wziewna”

Fluoryzacja

W naszym gabinecie zabieg ten wykonuje lekarz stomatolog bądź wykwalifikowana higienistka stomatologiczna .Fluoryzacja ma na celu ochronę zębów przed próchnicą. Fluor w mniejszych ilościach występuje w pastach niciach  i płukankach do zębów. Bogatym źródłem fluoru są: orzechy, owoce morza i ryby, nabiał, rośliny strączkowe czy herbata. Fluoryzacja jest zabiegiem bezbolesnym. Polega ona na smarowaniu zębów fluorem w dużym stężeniu. W ślinie następuje wzrost fluoru, wtedy wbudowuje on się do szkliwa, wzmacniając je i sprawiając, że zęby są bardziej odporne na działanie kwasów, które wpływają na powstawanie próchnicy zębów.

czytaj więcej „Fluoryzacja”