ICON

Icon oferuje nowe podejście do przeciwdziałania próchnicy początkowej bez utraty zdrowych twardych tkanek zęba – podczas jednej wizyty bez borowania i bez znieczulenia. Inteligentne zasady: »infiltrant« bardzo płyna żywica, przenika do próchnicy szkliwa dzięki siłom kapilarnym i blokuje drogi dyfuzji do próchnicy kwasom kariogennym, zamykając początkową próchnicę w trudno dostępnych obszarach proksymalnych i powierzchniach gładkich zębów. Bez borowania. Icon wypełnia lukę pomiędzy profilaktyką a uzupełnieniami kompozytowymi. czytaj więcej „ICON”

Wymiana Szczoteczki

Zmień szczoteczkę do zębów co 3 miesiące lub po przebytej po chorobie, aby chronić dziąsła i uniknąć bakterii. Dlaczego należy o tym pamiętać? Nowa szczoteczka do zębów nie uszkadza dziąseł oraz  nie jest siedliskiem  dla bakterii. Ponadto z łatwością dociera do przestrzeni międzyzębowych. Wszystko to dla lepszej higieny jamy ustnej. czytaj więcej „Wymiana Szczoteczki”

Poradnik dla pacjenta

Próchnica zębów polega na demineralizacji twardych tkanek zębów w wyniku kontaktu z kwasami wytwarzanymi przez bakterie obecne w jamie ustnej. Ubytki próchnicowe są wynikiem długotrwałej utraty minerałów, takich jak wapń i fosforany, ze szkliwa i zębiny. Biała plamka na zębie, często blisko dziąsła, może być wczesnym objawem demineralizacji. Na tym etapie lekarz może zalecić stosowanie preparatów z fl uorem, aby odwrócić proces demineralizacji. Brak działań profilaktycznych doprowadzi do postępowania procesu demineralizacji i powstania ubytku próchnicowego, dla naprawienia którego konieczne będzie wykonanie wypełnienia przez dentystę. czytaj więcej „Poradnik dla pacjenta”

Ubytki niepróchnicowego pochodzenia. Czym jest erozja szkliwa?

Większości z Nas, wydaje się, że ubytek jest tylko i wyłącznie wynikiem próchnicy- nic bardziej mylnego. Występują również ubytki niepróchnicowego pochodzenia m.in. jest to erozja szkliwa.  Warto zwrócić uwagę na to zagadnienie gdyż coraz częściej odnotowuje się w naszym społeczeństwie zarówno u ludzi młodych jak i starszych przypadki, gdzie ubytki nie są spowodowane działaniem próchnicy, lecz właśnie erozją szkliwa 🙁 – warto więc wiedzieć co to takiego?

czytaj więcej „Ubytki niepróchnicowego pochodzenia. Czym jest erozja szkliwa?”

Próchnica- co to takiego?

 

Próchnica to bardzo powszechna choroba. Obecnie szacuje się, że cierpi na nią ok. 90 % osób dorosłych i 85% dzieci- to bardzo niepokojące statystyki. Wielu z Nas lekceważy pewne objawy np.  rzadko występujący ból, nie stosuje się do zaleceń lekarza, nie dba o higienę jamy ustnej dziecka jak i swoją, a co najważniejsze nie przywiązuje wagi do regularnych kontroli, czyli przeglądów stomatologicznych. Przypomnijmy, że powinny one być wykonywane co pół roku.  czytaj więcej „Próchnica- co to takiego?”