Wpływ ciąży i karmienia piersią na zęby i jame ustną

Warto zauważyć, że stan jamy ustnej, w tym zębów i dziąseł, ma znaczący wpływ na ogólne zdrowie, zarówno kobiety w ciąży, jak i kobiet karmiących piersią, a także ich rozwijające się dziecko. W trakcie ciąży i laktacji dochodzi do pewnych zmian hormonalnych, które mogą wpływać na stan zdrowia jamy ustnej. Dlatego właśnie ważne jest, aby kobiety w tych okresach szczególnie dbały o higienę jamy ustnej i regularnie odwiedzały stomatologa.
czytaj więcej „Wpływ ciąży i karmienia piersią na zęby i jame ustną”

Wirus HPV i jego znaczenie w patologii jamy ustnej

Ważna rola dentysty

O wirusie HPV wiemy już bardzo wiele. Objawy zakażenia dotyczyć mogą wielu narządów i choć HPV, czyli ludzki wirus brodawczaka, to grupa wirusów, które zazwyczaj przenoszą się drogą kontaktu płciowego, istnieją również te odmiany,  które eksponują swoją obecność w jamie ustnej. Ich obecność wiązać się może zarówno z niegroźnymi zmianami, jak i z niektórymi przypadkami raka. czytaj więcej „Wirus HPV i jego znaczenie w patologii jamy ustnej”

Turystyka medyczna

Na leczenie zębów, a także na kompleksowe metamorfozy w naszym kraju decyduje się coraz więcej obcokrajowców z Europy, a także z bardziej odległych państw takich jak Stany Zjednoczone.

Nasi rodacy, którzy mieszkają na stałe w innych państwach również wracają do kraju aby tutaj naprawiać uzębienie i korzystać z medycyny estetycznej. Polska to z pewnością kolejny punkt na mapie jeśli chodzi o Turystykę medyczną.

czytaj więcej „Turystyka medyczna”

Czy herbata przebarwia zęby bardziej niż kawa?

Kawa od wielu wielu lat jest owiana złą sławą jeśli chodzi o jej negatywny wpływ na zęby. Prawda jest taka, że zwykła mała czarna – bez dodatków w postaci słodzików, mleka czy śmietanki NIE SZKODZI, A POPRAWIA stan uzębienia jamy ustnej. Wysoka zawartość kofeiny w kawie niszczy bakterie powodujące płytkę nazębną, która przyczynia się do powstawania ubytków. Oczywiście wszystko w rozsądnych ilościach.  czytaj więcej „Czy herbata przebarwia zęby bardziej niż kawa?”