Próchnica- co to takiego?

 

Próchnica to bardzo powszechna choroba. Obecnie szacuje się, że cierpi na nią ok. 90 % osób dorosłych i 85% dzieci- to bardzo niepokojące statystyki. Wielu z Nas lekceważy pewne objawy np.  rzadko występujący ból, nie stosuje się do zaleceń lekarza, nie dba o higienę jamy ustnej dziecka jak i swoją, a co najważniejsze nie przywiązuje wagi do regularnych kontroli, czyli przeglądów stomatologicznych. Przypomnijmy, że powinny one być wykonywane co pół roku.  czytaj więcej „Próchnica- co to takiego?”

Techniki szczotkowania zębów

Wielu z Nas myśli, że szczotkowanie zębów to prosta sprawa. Niestety nie wszyscy robimy to w sposób odpowiedni i właściwy. Zdecydowanie poświęcamy zbyt mało czasu na higienę jamy ustnej lub robimy to niedbale 🙁 co może powodować choroby przyzębia, a także doprowadzić do próchnicy.  W takim razie co powinniśmy robić i  jak temu zapobiegać? Aby przeciwdziałać chorom jamy ustej należy zapoznać się z metodami szczotkowania zębów, które pełnią kluczową rolę by zachować piękny i zdrowy uśmiech na co dzień. czytaj więcej „Techniki szczotkowania zębów”

Jak prawidłowo myć protezę zębową?

Szczotkowane i czyszczone nićmi dentystycznymi zęby, chronią przed bakteriami. A co w przypadku protezy zębowej? Czy czyszczenie protezy może mieć wpływ na jej trwałość? Oczywiście! Wskazane jest więc zachowanie zasad higieny jamy ustnej na takim samym poziomie, jak o zęby. Oczywiście środki do czyszczenia są inne, dlatego dobrze jest używać wysokiej jakości tabletek czyszczących w przypadku protez ruchomych.  Zobacz jak dbać o protezę zębową.

czytaj więcej „Jak prawidłowo myć protezę zębową?”

Wybielanie zębów

Gabinety stomatologiczne DENTUS oferują wybielanie zębów systemem Beyond, który zgodnie z oczekiwaniami pacjentów jest przede wszystkim skuteczny, a przy tym bezpieczny, wygodny, stosunkowo niedrogi, a jego efekty są natychmiastowe.

czytaj więcej „Wybielanie zębów”

Kawa, a zdrowe zęby

Kto z Was uważa, że kawa to idealny sposób, aby dobrze zacząć dzień?

Jest to też świetny dodatek do ciasta podczas plotek z przyjaciółką. Jednym wystarczy jedna kawa z rana, inni za to potrafią wypić kilka mocnych espresso w trakcie pracy w korpo. Oczywiście dobra kawa w rozsądnych ilościach jest nawet wskazana, ale ma także swoje minusy. Jeśli chodzi o szkliwo, kolor i przebarwienia to kawa w dużych ilościach nie działa korzystnie, ponieważ wypłukuje wapń ze szkliwa, co sprzyja żółknięciu i przebarwieniom. czytaj więcej „Kawa, a zdrowe zęby”