5 sposób na krwawienie dziąseł

  1. Czy spotkaliście się z opinią, że twarda szczoteczka lepiej doczyści nasze zęby? Nic bardziej mylnego. Zbyt twarde włosie szczoteczki może powodować uszkodzenia dziąseł, a co za tym idzie ich krwawienie. Najlepiej wybrać szczoteczkę ze średnim lub miękkim włosiem.
  2. Przy krwawiących dziąsłach istotne jest to jakiej pasty używamy. Wybierajmy więc pasty, które zmniejszają krwawienie i obrzęk dziąseł, a także je ściągają, na przykład PARODONTAX Complete Protection, MERIDOL Ochrona Dziąseł, ELGYDIUM na podrażnione dziąsła.
  3. Bardzo ważnym, a wręcz najważniejszym elementem higienizacji zębów w domu jest nitkowanie przestrzeni międzyzębowych. Zazwyczaj zniechęcamy się do nitkowania, ponieważ właśnie podczas tego zabiegu zaczyna się pojawiać krew. Niemniej jednak nie wolno rezygnować z tego powodu. Krwawienie powinno ustąpić po kilku dniach systematycznego używania nici.
  4. Płukane jamy ustnej pomaga czyści trudno dostępne przestrzenie między zębowe z resztek jedzenia dzięki czemu unikamy stanów zapalnych i krwawienia. Płyny do płukania zapewniają również świeży oddech.
  5. Dieta uboga w substancje odżywcze może być powodem potencjalnych problemów z dziąsłami. Dodatkowo spożywanie surowych warzyw takich jak np. marchewka pomaga w naturalnym masażu dziąseł. Na krwawienie dziąseł bardziej narażeni są także palacze.

Jeśli mimo systematyczności krew cały czas się pojawia najlepiej skonsultować się ze swoim stomatologiem! Regularne przeglądy pomogą zidentyfikować i wyleczyć objawy chorób dziąseł, zanim zdążą się one rozwinąć!