Bonding zębów i licowki kompozytowe to bezinwazyjna metoda szybkiej korekty niedoskonałości uśmiechu przy pomocy kompozytu.
Kompozyt nie tylko odbudowuje uszkodzone zęby, ale pozwala poprawić ich barwę lub kształt, usunąć diastemę, a nawet w niektórych przypadkach wyrównać przednie zęby.

Na czym polega zabieg?

Ta metoda polega na pokryciu zęba cienką warstwą kompozytu – materiału stomatologicznego wykorzystywanego m.in. przy zakładaniu wypełnień wykonanego z żywicy. Kompozyt występuje w szerokiej gamie odcieni, więc można go idealnie dopasować do barwy zębów. Dodatkową zaletą jest jego elastyczność i doskonałe przyleganie do szkliwa. To sprawia, że kompozyt można nakładać na zęby, dowolnie modelować i stworzyć wymarzony uśmiech!

 

Jaki jest czas trwania zabiegu?

Różnica uzębienia przed i po jest natychmiastowa! Bonding i licowki kompozytowe to rozwiązanie gwarantujące piękny wygląd zębów. Ze względu na brak konieczności współpracy z laboratorium protetycznym jak w przypadku np. licowek porcelanowych czy koron można ją w całości przeprowadzić w trakcie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Czas trwania zabiegu zależy od zakresu przeprowadzanej korekty uzębienia.
 

Czy ten zabieg jest bolesny?

Bonding jest bezbolesnym zabiegiem.

Jaki jest koszt zabiegu?

Ten zabieg zębów jest tańszą alternatywą niż zastosowanie bardziej trwałych rozwiązań, tj.: koron czy licówek porcelanowych, a jego cena to około 400-500 zł za 1 ząb.